Dlaczego warto stosować ekstrakt z pestek grejpfruta?

Jeszcze do niedawna grejpfrut i jego ekstrakty z nasion cieszyły się niekwestionowaną renomą wśród lekarzy i dietetyków. Nie dzieje się tak bez powodu. Grejpfrut to owoc, który dosyć skutecznie walczy z infekcjami i wolnymi rodnikami oraz wzmacnia system odpornościowy.

Historia odkrycia zalet ekstraktu z pestek

Dzięki badaniom Jacoba Halicha (immunologa, fizyka i ogrodnika) wiadomo, że ekstrakt z pestek grejpfruta zawiera antyoksydanty (https://www.bee.pl/viridian-ekstrakt-z-pestek-grejpfruta_p996780.html). Nie tylko odniosła ona sukces, ale zaangażowała wiele autorytetów w środowisku naukowym.

W jakich sytuacjach stosować ekstrakt z pestek grejpfruta?

Wyciąg z pestek grejpfruta jest naturalnym “antybiotykiem”, który jest szczególnie skuteczny przeciwko następującym chorobom:

  • zatrucie pokarmowe
  • grypa
  • choroby zakaźne
  • zapalenie
  • zakażenie dróg moczowych
  • trądzik
  • zapalenie skóry
  • grzybica.

Skład wyciągu z pestek grejpfruta

Wyciąg z pestek grejpfruta zawiera witaminę C, tokoferole, sterole i kwas cytrynowy. Jest również bogaty w sole mineralne i inne ważne dla organizmu minerały. Dlatego też jest on powszechnie stosowany w ogrodnictwie i weterynarii.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu ekstraktu?

Jeśli zdecydujemy się na zakup ekstraktu z pestek grejpfruta, pamiętajmy o jego jakości. Najlepiej jest wybrać taki, który nie zawiera dodatków lub konserwantów innych aniżeli kwas askorbinowy, kwas cytrynowy i sorbinian potasu. Powinien on też mieścić około 33% ekstraktu z grejpfruta. W 100 gramów ekstraktu zawartość naringiny, głównego składnika, a także silnego przeciwutleniacza, ma wynosić co najmniej 400 mg.

Jak stosować ekstrakt z pestek grejpfruta?

Zabieg z zastosowaniem ekstraktu z pestek grejpfruta powinien trwać od 3 tygodni do 1 miesiąca. Stosować go jednak należy w zależności od rodzaju choroby, z którą chcemy się zmierzyć. Dorośli mogą mieszać około 30 kropli (1 łyżka) na dzień w szklance wody lub soku. Najlepiej wziąć go rano, zaraz po obudzeniu się. W przypadku dzieci należy stosować połowę podanej dawki w ten sam sposób. Dla typowych warunków zimowych i problemów trawiennych można go brać 3 razy dziennie. Dla dzieci, w ten sam sposób, należy użyć połowę podanej kwoty. Należy taką mieszanką przepłukać gardło dwa do trzech razy dziennie. W przypadku stosowania przeciwgrzybicznego należy profilaktycznie nanieść rozcieńczony ekstrakt na obszar dotknięty chorobą lub zastosować gotowy produkt.

Tło zdjęcie utworzone przez KamranAydinov - pl.freepik.com